Horoskopy

Veštenie, Numerológia, Znamenia a Tarotové karty

Horoskopy

Vzťah čísel v numerológii

Každé číslo má jedinečný vzťah k ostatným číslam, pričom niektoré vzťahy sú pozitívne a iné negatívne.

Číslo jedna (1)

Číslo jedna v numerológii má mocný, ale obmedzený vzťah k číslu 1. V spojení s číslom 2 znamená číslo 1 rozhodnosť, ale často vyvoláva nepríjemnosti. V spojení s číslom 3 pôsobí blahodarne. V spojení s číslom 4 znamená posilnenie a väčšiu hodnotu. Na číslo 5 pôsobí priaznivo, ale bez veľkých výsledkov. Na číslo 6 je dobré, ale nie celkom dobre pochopené. Kombinácia s číslom 7 je nepriaznivá. Kombinácia s číslom 8 znamená ohromné posilnenie. Číslo 9 pohltí číslo 1, ale znamená pre neho posilnenie.

Číslo dva (2)

Číslo dva má v numerológii na číslo 1 zmierňujúci vplyv. K číslo 2 je slabá a kolísavé. Na číslo 3 pôsobí veľmi málo. Vzťah k číslu 4 je veľmi prospešné. Na číslo 5 pôsobí veľmi rušivo. Na číslo 6 pôsobí prospešne. Číslo 7 správne chápe, ale nijak číslo 2 neobmedzuje. Číslo 8 nie je veľmi dôležité. S číslom 9 je v súlade.

Číslo tri (3)

Číslo 3 v numerológii dáva číslu 1 väčšiu šírku. Číslo 3 je číslom 2 správne chápané a podporuje jeho priebojnosť. Číslo 3 na číslo 3 pôsobí veľmi priaznivo. Číslo 3 svojím vplyvom číslu 4 pomáha. Číslo 3 pôsobí veľmi priaznivo na číslo 5 ale aj číslo 6. Číslo 3 sa v určitých bodoch zhoduje s číslom 7. Číslo 3 má sklon odporovať číslu 8. Číslo 3 sa s číslom 9 neobyčajne zhoduje.

Číslo štyri (4)

Číslo 4 v numerológii podnecuje vývoj čísla 1, 8 a 9. Obmedzuje a brzdí číslo 2. Číslu 3 dodáva potrebné sily. V spojení s číslom 4 pôsobí pomaly a neohrabane. K číslu 5 je nápomocné. Na číslo 6 nepôsobí priaznivo a bráni vývoj čísla 7.

Číslo päť (5)

Číslo 5 v numerológii posilňuje schopnosti a činnosti čísla 1. Číslo 2 podnecuje k nezmyselnej činnosti. Má veľkú cenu pre čísla 3 a 9. Číslu 4 spôsobuje problémy. Posilňuje číslo 5 ale bezúčelne. Oživuje číslo 6, ale niekedy ho zdržuje. V čísle 7 podporuje najmenej žiaduce rysy a porušuje rovnováhu čísla 8.

Číslo šesť (6)

Číslo 6 v numerológii má dobrý a trvalý vplyv na číslo 1, 3 a 8. Číslu 2 nedáva popud, ale pomáha mu. Prenáša spokojnosť číslu 4, avšak brzdí jeho predstavivosť. Zmierňuje činnosť čísla 6 a pomáha vývoju čísla 7 a 9.

Číslo sedem (7)

Číslo 7 v numerológii prehlbuje číslo 1, ale neprispieva k jeho šírke. Podporuje predstavivosť, ale nie činorodosť čísla 2. Má často pre číslo 3 nesmiernu cenu. Číslu 4 prináša šťastie. Má zvláštny nejasný vplyv na číslo 5 a 6. Má k číslu 7 melancholický a neblahý vzťah. Je nepochopený číslom 8 a číslu 9 je prospešné.

Číslo osem (8)

Číslo 8 v numerológii podporuje silu čísla 1, avšak tlmí jeho svedomie. Hmotou podporuje moc čísla 2 a 4. Pôsobí na čísla 3 a 5 pochybne, ale niekedy užitočne. Je často pre číslo 6 bezcenné. Snaží sa pomôcť číslu 7 zriedka je však správne pochopené. Vo vzťahu k číslu 8 je príliš do seba uzavreté. Číslu 9 poskytuje veľké možnosti úspechu.

Číslo deväť (9)

Číslo 9 v numerológii pôsobí priaznivo na šírku a osvietenie čísla 1. Upevňuje číslo 2, avšak je mu príliš podobné. Nesmierne podporuje činnosť čísla 3 a 4. Má priaznivý avšak nie trvalý vplyv na číslo 5. Číslu 6 nesmierne pomáha a je sním v úplnom súlade. Zmierňuje melanchóliu čísla 7. Číslu 8 dodáva inšpiráciu a silu a voči číslu 9 je silné, ale sleduje odlišné ciele.