Horoskopy

Veštenie, Numerológia, Znamenia a Tarotové karty

Horoskopy

Znamenie kozorožec (22. 12. – 20. 1.)

Kozorožec má pevnú vôľu, zvažuje každý krok a je veľmi opatrný. Kozorožec vie vždy odhadnúť riziko, každý plán ma dokonale prepracovaný a všetko vie dotiahnuť do konca. Kozorožec je konzervatívne znamenie má vytrvalosť, drží sa bokom a veľmi nerád improvizuje. Kozorožec na prvý pohľad pôsobí poddajne, krotko a nenáročne, ale opak je pravdou. Kozorožec je húževnatý, a keď sa odhodlá, tak dosiahne to, čo chce. Kozorožec rieši kritické situácie z chladnou hlavou, stále sa obáva, že ostane bez príjmu. Preto je kozorožec charakteristický tým, že je silne materiálne orientovaný. Ctižiadostivosť kozorožca môže spôsobiť to, že pôjde bezhlavo za kariérou. Kozorožec býva často melancholický, bojí sa toho čo bude.

Zdravie

Kozorožec býva v detstve často chorý, ale ako dospieva jeho odolnosť sa s vekom zvyšuje. Kozorožec veľmi zle znáša, keď je chorý a má sklony ku reumatizmu. Kozorožec by mal viac športovať, hýbať sa na čerstvom vzduchu. Kozorožec najčastejšie umiera na rakovinu žalúdka a infarkt.

Láska a Manželstvo

Kozorožec je veľmi zdržanlivý, nie je práve najlepší milenec. Kozorožec nikdy nestráca kontrolu a snaží sa vždy zaujať dominantné postavenie. Kozorožec dlho odpúšťa, tak sa nesnažte kozorožca sklamať. U kozorožca hrajú dôležitú úlohu vo vzťahu financie. Kozorožec si začína užívať lásky až v neskoršom veku.

Zamestnanie

Kozorožec vyžaduje pre svoje zamestnanie pokoj a súkromie. Uprednostňuje skôr tradičné zamestnanie. Kozorožec potrebuje stabilnú pracovnú dobu. Kozorožec sa uplatní najčastejšie ako účtovník, bankár, učiteľ, právnik. Kozorožec sa považuje za dobrého obchodného partnera.

Kozorožec a Partneri

Kozorožec – Baran

Kozorožec a baran dokážu spolu zažiť nezabudnuteľné milostné dobrodružstvá. V partnerskom vzťahu to však nebudú mať také ľahké. Obe znamenia majú rozdielne predstavy.

Kozorožec – Býk

Kozorožec a býk môžu zaznamenať krátkodobé splanutie a harmóniu, avšak po dlhšom času okúzlenie opadne. Obe znamenia majú len málo spoločného.

Kozorožec – Blíženci

Kozorožec je najprv očarený blížencom, avšak pre dlhodobejší vzťah musia poľaviť zo svojich nárokov.

Kozorožec – Rak

Kozorožec a rak nie je najlepšia kombinácia. Môže síce prežiť aj pekné veci, ale dlhodobý vzťah bude sprevádzaný množstvom problémov.

Kozorožec – Lev

Lev je znamenie, ktoré sa nedá obmedzovať a ak to kozorožec nebude chcieť akceptovať, lev sa bude ponáhľať inde.

Kozorožec – Panna

Kozorožec aj panna sú známi svojou hanblivosťou. Ak sa im ju podarí prekonať a budú si vychádzať v ústrety, môže vzťah fungovať. Inak bude lepšie ak ostanú iba priatelia.

Kozorožec – Váhy

Kozorožec môže z váhou vytvoriť úspešný vzťah len v prípade, ak si rozdelia kompetencie. Kozorožec zaujme vo vzťahu dominantné postavenie.

Kozorožec – Škorpión

Kozorožec a škorpión vytvárajú zaujímavú kombináciu, avšak dlhodobejší vzťah je pre obe znamenia príliš ťažký. Obe znamenia musia ustúpiť zo svojich požiadaviek.

Kozorožec – Strelec

Kozorožec strelca obdivuje, ale nedáva to najavo. Strelec bude iniciátorom vzťahu. Najlepšia je kombinácia ženy, ktorá je kozorožec a strelec, ktorý je muž.

Kozorožec – Kozorožec

Príťažlivosť, množstvo spoločných záujmov sú charakteristická pre tieto dve znamenia. Avšak dlhodobý vzťah by asi spolu neudržali.

Kozorožec – Vodnár

Spojenie kozorožca a vodnára je časté. Obe znamenia majú vlastnosti, ktoré to druhé znamenie priťahuje. Kozorožec a vodnár sa navzájom priťahujú a bola by škoda, keby sa tieto dve znamenia nepokúsili o zblíženie.

Kozorožec – Ryby

Ryby sú pre kozorožca dosť nenápadné, ale oplatí sa čakať. Ryby sú pre kozorožca vhodným partnerom. Tento vzťah môže byť úspešný za predpokladu, že si doprajú dostatočné množstvo času na spoznávanie.