Horoskopy

Veštenie, Numerológia, Znamenia a Tarotové karty

Horoskopy

Základné čísla v numerológii

Každé číslo je spojené s planétou a má svoje vlastné osobnostné vlastnosti.

Číslo jedna (1)

Číslo jedna je číslo slnka. Číslom 1 charakterizuje vodcov, ambicióznych a aktívnych často veľmi agresívnych a dominantných. Číslo jedna v numerológii veští úspech. Je to číslo charakteristické pre vynálezcov ale i tyranov. Číslo jedna sa viaže na človeka, ktorý cieľavedome sleduje svoj cieľ, nemá problém prejsť k druhej strane, ak ho tam čaká zisk a úspech.

Číslo dva (2)

Číslo dva je číslo mesiaca. Človek narodení pod číslom 2 je jemný, umelecky založený a viac premýšľa. Je to človek, ktorý často trpí nedostatkom sebadôvery. Je nestály a často precitlivený a náladový. Po prvom neúspechu sa vzdáva. Číslo 2 predstavuje manželstvo, ale aj egoizmus.

Číslo tri (3)

Číslo tri je v numerológii číslo Jupitera. Číslo 3 je pre numerológiu veľmi príťažlivé. Môžeme ho nájsť v množstve príbehoch a legendách. Číslo 3 znamená nenápadnosť, všednosť, reálny pohľad na život. Človek narodený pod číslom 3 je energický, disciplinovaný a talentovaný. Majú radi, keď môže riadiť a často majú sklon radiť iným. Najšťastnejším dňom trojky je štvrtok.

Číslo štyri (4)

Štvorka je číslo planéty urán. Číslo štyri je v numerológii číslo neobľúbené znamená nešťastie, chorobu a prináša utrpenie. Číslo 4 je číslo nenávidené. Štyria boli aj jazdci z apokalypsy a rovnako štyri sú aj živly zodpovedné za mnoho katastrov na tomto svete. Človek narodení v štvorke bude praktický, nekonvenčný, osamotený.

Číslo päť (5)

Číslo päť je číslom planéty Merkúr. Človek narodení pod číslom 5 je neposedný, živý, impulzívny, temperamentný. Je schopný zarobiť množstvo peňazí z neúspechu sa rýchlo spamätáva. Najšťastnejšia je pre číslo 5 streda.

Číslo šesť (6)

Číslo šesť v numerológii je symbolom túžby. Človek narodený pod týmto číslom je charakteristický svojou vyrovnanosťou, harmóniou, spoľahlivosťou, dôveryhodnosťou, ale často aj svojou tvrdohlavosťou. Má rád romantiku, krásu. Je veľmi atraktívny. Číslo 6 v numerológii je číslom planéty Venuša. Najšťastnejším dňom je pre číslo 6 piatok.

Číslo sedem (7)

Číslo sedem je rovnako magické číslo ako číslo tri a nájdeme ho v množstve príbehoch a legendách, ale aj číslo sedem môžeme nájsť v našom každodennom živote. O čísle sedem sa vraví ako aj o čísle okultnom. Človek narodení pod číslom 7 je silne filozoficky a duchovne založený. Planétou čísla sedem je Neptún a najšťastnejším dňom je pondelok.

Číslo osem (8)

Číslo osem je charakteristické svojou zložitosťou, lebo je dvojnásobok čísla 4. Človek narodení pod číslom osem má silnú vôľu a je individualista. Planétou čísla 8 je Saturn a najšťastnejším dňom je pre číslo osem sobota. Osmička je charakteristická pre bádateľov, technikov.

Číslo deväť (9)

Planétou čísla deväť je Mars. Číslo 9 je považované v numerológii za posvätné. Človek narodený pod číslom deväť je veľký bojovník, aktívny, rozhodný, ale často vie byť aj priečny. Šťastným dňom je pre číslo 9 utorok. Číslo deväť v sebe nesie znak budúcnosti. Je to číslo matky, pretože matka čaká svoje dieťa 9 mesiacov.