Horoskopy

Veštenie, Numerológia, Znamenia a Tarotové karty

Horoskopy

Veštenie z tarotových kariet

Veštenie z tarotových kariet môžeme vykonávať rôznymi spôsobmi. Poznáme množstvo tarotových kúziel. Každé kúzlo je špecifické. Na jeho vykonanie sa používajú vybrané karty z balíčka tarotových kariet. Tieto karty potom ukladáme do rôznych obrazcov, vždy v závislosti od daného kúzla. Tarotové kúzla sú navrhnuté vždy tak, aby nám pomohli dosiahnuť nejaký cieľ. V tarote sa subjekt, na ktorom je vykonávané kúzlo, zvykne označovať aj signifikátor.

V tarotových kúzlach sa karty ukladajú do rôznych pozícií, ktoré majú svoj význam. Jedno z najčastejších zobrazení je skupina troch kariet, ktoré sa ukladajú do rôznych pozícií. Takéto zobrazenie troch kariet sa využíva v krátkych kúzlach, ak chceme vyjadriť napríklad nejaký stručný výrok (Minulosť – Prítomnosť – Budúcnosť). Karty môžeme ukladať do tvaru pyramídy a obrátenej pyramídy.

Pri veštení z tarotových kariet môžeme použiť rôzne pomôcky. Niektoré kúzla si to priam vyžadujú, iné zasa nie. Pomôcky slúžia iba ako dekorácia, alebo aj ako prostriedok meditácie. V tarotových kúzlach sa najčastejšie používajú pomôcky ako napríklad zrkadlo, nôž, pohár, sviečky. Prostredie okolo sebe si môžete naaranžovať, ako sa vám bude chcieť. U väčšiny kúziel je použitie pomôcok úplne dobrovoľné.

Niektoré tarotové kúzla si vyžadujú vykonanie určitého postupu. Tieto postupy sa zase líšia kúzlo od kúzla a môže to byť napríklad napísanie niečoho na papier, rozmiestnenie určitých vecí v miestnosti, vyrytie mena do sviečky. Každé tarotové kúzlo si vyžaduje, aby bolo vyrieknuté určité prehlásenie, ktoré by malo byť pozitívne v prítomnom čase.