Horoskopy

Veštenie, Numerológia, Znamenia a Tarotové karty

Horoskopy

Pomôcky používané pri veštení

Pri veštení z tarotových kariet môžete okrem samotných kariet použiť ďalšie pomôcky, ktoré umocnia výnimočnosť aktu veštenia. Tieto pomôcky nie sú vždy povinné a ich použitie záleží od konkrétneho aktu veštenia alebo od vás.

Panvica na drevené uhlie

Panvica na drevené uhlie je široká miska, ktorá je ohňovzdorná. Pri veštení sa používa najmä na pálenie menších predmetov zvyčajne kúskov papierov, na ktoré sa píšu negatívne emócie.

Látka na rozloženie kariet

Pri veštení môžete použiť taktiež aj kúsok látky, obrúsok alebo inú látku. Na ňu potom môžete rozložiť karty. Táto pomôcka je nepovinná, ale môže veľmi pekne spestriť rituál veštenia.

Mince

Mince majú tiež svoje miesto v rituáloch veštenia z tarotových kariet. Mince sa využívajú najmä v rituáloch, ktoré sa týkajú peňazí.

Poháre

Pohár má tiež svoje miesto pri istých rituáloch. Pohár predstavuje magickú moc vody, ktorá vládne láske, uzdravuje. Pohár sa tiež zvykne využívať aj pri rituáloch týkajúcich sa rozvodov, rodinných vzťahov.

Kvety

Kvety sú skvelým doplnením pracovnej plochy pri veštení. Na druhu kvetiny nezáleží. Môžete si vybrať kvetinu aká sa vám páči. Kvetiny dodávajú energiu rituálu.

Kadidlo

Kadidlo vie rituálu vešteniu dodať špecifickú atmosféru. Treba dávať pozor na alergie, ktoré kadidlo môže vyvolať. A najmä dbajte na bezpečnosť pri používaní kadidla. Zaobstarajte si na to vhodné nástroje najlepšie zo špecializovaných obchodov.

Nože

V mnohých magických systémoch sa nože používajú ku nasmerovaniu vnútornej sily jedinca smerom von.

Zrkadlá

Zrkadlá sa používajú pri rituáloch, ktoré súvisia z krásou. V niektorých tradíciách sú zrkadlá považované za bránu do iných dimenzií. Zrkadlo pri rituály veštenia môžeme nastaviť tak, aby odrážalo obraz z kariet.

Osobné predmety, fotografie

Osobné predmety sa najmä využívajú v kúzlach, ktoré sa sústredia na ovplyvňovanie iných osôb najmä ak nie sú prítomné pri akte veštenia. Osobné predmety nám pomáhajú lepšie sa sústrediť na osobu a lepšie zamerať mágiu daného kúzla na túto osobu.

Náhrdelník

Náhrdelník sa používa v rituáloch, v ktorých sa musíte vyrovnávať so stresom. Môžete taktiež viazať uzly, alebo počítať korále na náhrdelníku.

Voda

Voda si používa pri rituáloch súvisiacich so zdravím. Používa sa na symbolické omývanie, aby sa telo očistilo.

Písanie

Písanie sa považuje za veľmi magické. Niektoré kúzla si písanie vyžadujú z rôznych dôvodov. Pri písaní sa vytvárajú zoznamy vecí alebo predmetov.