Horoskopy

Veštenie, Numerológia, Znamenia a Tarotové karty

Horoskopy

Čínske znamenie potkan

Potkan ako prvé čínske znamenia sa niekedy zvykne označovať aj ako myš. Hovorí sa, že keď sa potkan dožije 100 rokov, získa prorocké schopnosti. Potkan sa podľa ľudovej viery dožíva 300 rokov je považovaný za múdre a tajomné zviera. Potkan má skvelé pozorovacie schopnosti, ktoré sú najlepšie zo všetkých znamení čínskeho horoskopu. Potkan je veľmi tvorivé, aktívne znamenie, často im však chýba odvaha svoje nápady realizovať a presadiť. Potkan si vždy všetko premyslí, skôr než sa do niečoho vrhne. Znamenie potkan pôsobí milo a okúzľujúco, ale pod povrchom sa skrýva večne nespokojný náladový človek. Potkan býva agresívny a ziskuchtivý, často sa dostáva do zbytočných konfliktných situácií. Potkan je spoločenský, chce mať okolo seba veľa ľudí, avšak skutočných priateľov má len veľmi málo. Potkan je nedôverčivý, nerád sa zdôveruje niekomu druhému a často prepadá do hlbokých depresií, ale veľmi rád klebetí a ohovára.

Zdravie

O potkanovi môžeme povedať, že je doslova hypochonder. Svoje zdravie až prehnane sleduje a pozoruje sa. Na druhej strane nezdraví životný štýl, fajčenie, alkohol sa im môže veľmi vypomstiť.

Láska a Manželstvo

Potkan je vášnivé znamenie, veľmi pozorné voči svojim partnerom. Potkan je posadnutý sexom a neváha kvôli nemu aj zmeniť bez výčitiek svojho partnera. Ženy sú rodinne založené a svoje deti neskutočne milujú.

Zamestnanie

Potkan je veľmi schopné znamenie. Je to veľmi výrečný organizátor. Potkan býva dobrých obchodných, diplomat alebo politik. Potkan sa môže uplatniť aj v odboroch súvisiace z výživou a poľnohospodárstvom.

Peniaze

Potkan je šetrné, podnikavé znamenie. Môže byť považovaný aj za lakomé znamenie, ale na druhej strane rád investuje svoje peniaze do rodiny a domácnosti. Potkan vie vždy, ako zarobiť peniaze a niekedy však nakupuje aj to, čo nepotrebuje a tak sa obklopuje množstvom nepotrebných vecí.

Potkan a Partneri

Potkan – Potkan

Potkan má ku potkanovi vrúcny vzťah. Potkan vie, čo má od iného potkana očakávať. Problém majú len so svojou zvedavosťou a dôverou v toho druhého.

Potkan – Byvol

Potkan a byvol sú skutočne dobrí partneri. Majú spolu veľmi pokojný nekomplikovaný vzťah. Byvol vytvára potkanovi pocit istoty a bezpečia.

Potkan – Tiger

Potkan a tiger spolu toho veľa nezažijú. Budú mať priemerný vzťah založený na rešpektovaní toho druhého, ale bez vášne a príťažlivosti.

Potkan – Zajac

Vzťah medzi potkan a zajacom nemáva často dlhého trvania. Potkan trvá na plnení povinností, ale zajac ten potrebuje slobodu a voľnosť. Žiadny z dvojice potkan a králik nie je príliš obetavý pre toho druhého.

Potkan – Drak

Tento vzťah je ideálny pre podnikanie. Potkan a drak si navzájom dôverujú a zbytočne sa neobmedzujú. Potkan a drak spolu vytvárajú silný, partnerský vzťah.

Potkan – Had

Potkan a had majú priemerný vzťah môžu dokonca spolu pracovať v jednom zamestnaní, alebo mať spoločné povolanie. Obe znamenie potkan aj had túžia po majetku a sú veľmi nároční.

Potkan – Kôň

Vzťah potkana a koňa je plný konfliktov a rivality. Asi bude najlepšie sa tomuto vzťahu úplne vyhnúť.

Potkan – Koza

Vzťah potkana a kozy nemá tiež veľkú budúcnosť, majú toho veľmi málo spoločného a určite to nebude stačiť na pokojný a vyrovnaný vzťah.

Potkan – Opica

Potkan a opica spolu vytvárajú skvelú dvojicu. Vzťah potkana a opice je charakterizovaný hlbokým citom a porozumením.

Potkan – Kohút

Potkan a kohút nemajú príliš veľkú nádej na trvalý vzťah. Po dlhšej dobe tu nastávajú problémy zo vzájomnou komunikáciou. Kohút od potkana vyžaduje príliš veľa.

Potkan – Pes

Potkan a pes môže spolu vytvárať skvelé priateľstvo, ale ďalej by to nemalo zájsť. Bližší vzťah ako priateľský môže skončiť vážnymi problémami.

Potkan – Prasa

Potkan a prasa spolu vytvárajú nekomplikované vzťahy plné spoločných záujmov a príťažlivosti.